يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > انجام مطالعات طرح ساماندهی و زیباسازی خور و ایجاد منطقه گردشگری در غرب شهر بندرعباس/سه میلیون مترمکعب آب به اراضی کشاورزی شمال شهرستان میناب تخصیص یافت/نصب آب شیرین کن بر روی چاه های کشاورزی با رعایت الزامات زیست محیطی و برای کشت گلخانه‌ای انجام شود/خط انتقال از آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی تا مخزن داماهی برای استفاده در تامین آب شرب بندرعباس احداث می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٤٦

تاریخ:1398/05/13


دکتر همتی در شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان مطرح کرد:
انجام مطالعات طرح ساماندهی و زیباسازی خور و ایجاد منطقه گردشگری در غرب شهر بندرعباس/سه میلیون مترمکعب آب به اراضی کشاورزی شمال شهرستان میناب تخصیص یافت/نصب آب شیرین کن بر روی چاه های کشاورزی با رعایت الزامات زیست محیطی و برای کشت گلخانه‌ای انجام شود/خط انتقال از آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی تا مخزن داماهی برای استفاده در تامین آب شرب بندرعباس احداث می‌شود

استاندار هرمزگان از انجام مطالعات طرح ساماندهی و زیباسازی خور و ایجاد منطقه گردشگری در غرب شهر بندرعباس خبرداد و گفت: در قالب این طرح خور موجود در منطقه غرب بندرعباس ساماندهی و زیباسازی می شود و با توجه به اتصال این منطقه به دریا، طرح هایی برای گردشگری در آن با استفاده از رودخانه و دریاچه ای که ایجاد خواهد شد، اجرایی می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به مطالعات انجام شده توسط شرکت آب منطقه‌ای استان برای ساماندهی خور منطقه غرب بندرعباس، عنوان کرد: برای این منطقه طرحی در قالب ۵۰۰ هکتار شامل ۲۰۰ هکتار بستر رودخانه، ۱۰۰ هکتار دریاچه و ۲۰۰ هکتار دهکده گردشگری و تفریحی آماده و مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در قالب این طرح خور موجود در منطقه غرب بندرعباس ساماندهی و زیباسازی می شود و با توجه به اتصال این منطقه به دریا، طرح هایی برای گردشگری در آن با استفاده از رودخانه و دریاچه ای که ایجاد خواهد شد، اجرایی می شود.

وی ادامه داد: در گام اول شناخت خوبی از وضع موجود در این منطقه پیدا کردیم و باید توافقات لازم را با سازمان هایی که اراضی آنها در این منطقه وجود دارد، داشته باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: اجرای این طرح می تواند فضای زیبایی را در غرب بندرعباس و شهرک های موجود در آن ایجاد کند که مردم و گردشگران از آن بهره مند می شوند.

همتی در ادامه به تصویب تخصیص سه میلیون مترمکعب آب به اراضی کشاورزی شمال شهرستان میناب اشاره کرد و بیان داشت: این میزان از آب برای کشت محصولات و رونق بیشتر کشاورزی در این منطقه اختصاص پیدا کرده است.

وی به درخواست مطرح شده از سوی برخی کشاورزان جهت نصب آب شیرین کن بر روی چاه های کشاورزی اشاره کرد و گفت: در این راستا نیاز است که کمیته ای برای کارشناسی دقیق تر این موضوع تشکیل و این اقدام برای کشت گلخانه‌ای با رعایت سقف مجاز و نصب کنتور و همچنین رعایت مسائل و الزامات زیست محیطی انجام شود.

استاندار هرمزگان در ادامه به پیگیری تکمیل فازهای مختلف آب شیرین کن های ۱۰۰ هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی در بندرعباس اشاره کرد و اظهار داشت: فاز نخست آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس به زودی وارد مدار می‌شود و یک خط انتقال از این آب شیرین کن تا مخزن داماهی بندرعباس احداث خواهد شد تا از آب تولیدی آن، جهت مصرف آب شرب شهر بندرعباس استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین فاز دوم آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد و با این اقدامات سیاست تامین کامل آب شرب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها به تدریج در حال اجرایی شدن است.

شماره خبر : ١٨٦٤٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.