يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > جذب اعتبارات ملی برای اجرای کامل سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان میناب در دستور کار قرار گیرد/لزوم پیگیری احداث پایه صادراتی محصولات شیلاتی در شهرستان میناب/توسعه متوازن زمینه ساز رشد همه مناطق هرمزگان خواهد شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٤٤

تاریخ:1398/05/13


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
جذب اعتبارات ملی برای اجرای کامل سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان میناب در دستور کار قرار گیرد/لزوم پیگیری احداث پایه صادراتی محصولات شیلاتی در شهرستان میناب/توسعه متوازن زمینه ساز رشد همه مناطق هرمزگان خواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: اجرای کامل سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان میناب بسیاری از مسائل و مشکلات بخش کشاورزی این شهرستان را رفع می کند که تحقق آن نیازمند جذب اعتبارات ملی است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه اقتصادی و بازرگانی استان هرمزگان با محوریت توسعه شهرستان میناب با اشاره به پتانسیل های این شهرستان، عنوان کرد: شهرستان میناب از قطب‌های اصلی کشاورزی استان  است که توسعه زیرساخت های بخش کشاورزی، شیلاتی، بندری، گردشگری  از نیازهای ضروری آن است.

وی در همین رابطه گفت: عملیاتی شدن کامل سند توسعه کشاورزی شهرستان میناب شامل اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار، اصلاح باغات و توسعه کشت های گلخانه ای بسیار از مسائل و مشکلات بخش کشاورزی این شهرستان را مرتفع می سازد و زمینه ساز تولید و اشتغال در این شهرستان خواهد شد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: برای اجرای کامل سند توسعه کشاورزی شهرستان میناب، جذب اعتبارات ملی در کنار کمک های فنی و اعتباری برای سرعت بخشیدن به طرح ضروری است.

حیدری اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بسیار خوب شهرستان میناب در زمینه آبزی پروری احداث پایه صادراتی محصولات شیلاتی این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های منابع دولتی از ظرفیت های بخش خصوصی و مشارکت مردمی در توسعه بخش کشاورزی شهرستان میناب نهایت بهره را باید برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: طرح های که از سوی دستگاه‌های اجرایی برای توسعه شهرستان میناب در حوزه های کشاورزی، شیلاتی، بازرگانی، گردشگری ، صنایع دستی ارائه می گردد کاربردی و عملیاتی باشد تا آثار اجرای طرح ها برای مردم ملموس باشد.

حیدری با تاکید بر توسعه گردشگری دریایی در شهرستان میناب، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود نوار ساحلی گسترده توسعه گردشگری دریایی با ایجاد امکانات رفاهی برای گردشگران از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط در شهرستان میناب دنبال گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه متوازن مناطق مختلف استان، گفت: توسعه متوازن مناطق مختلف استان زمینه ساز پیشرفت این مناطق با ایجاد زیرساخت ها  و جلوگیری از مهاجرت مردم این مناطق به مرکز استان خواهد شد.

وی با اشاره به قدمت پنج شنبه بازار میناب، اظهار داشت: پنج شنبه بازار میناب با قدمتی طولانی یکی از ظرفیت های شهرستان میناب است که علاوه بر عرضه صنایع دستی محلی یک ظرفیت گردشگری نیز می باشد که نیازمند ساماندهی است.

شماره خبر : ١٨٦٤٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.