يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > مطالعات و جانمایی ایجاد شهرهای ساحلی جدید در هرمزگان انجام شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٤١

تاریخ:1398/05/12


دکتر همتی در کارگروه زیربنایی استان:
مطالعات و جانمایی ایجاد شهرهای ساحلی جدید در هرمزگان انجام شود

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به طرح های توسعه ای در نظر گرفته شده برای هرمزگان، نیاز است در طول نوار ساحلی این استان مطالعات مورد نیاز و جانمایی ایجاد شهرهای ساحلی جدید انجام شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه زیربنایی و توسعه شهری، روستایی، عشایری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان هرمزگان با اشاره به لزوم جانمایی ایجاد شهرهای ساحلی جدید در استان هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به طرح های توسعه ای در نظر گرفته شده برای هرمزگان، نیاز است در طول نوار ساحلی این استان مطالعات مورد نیاز و جانمایی ایجاد شهرهای ساحلی جدید انجام شود.

وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، مطالعات شهرسازی ساحلی در این استان را در دستور کار قرار داده و اجرایی کند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین مطالعات و مکان یابی جهت ایجاد شهرک های گردشگری ساحلی و دریایی در نوار ساحلی و جزایر هرمزگان، صورت گیرد.

همتی تصریح کرد: برای رونق بیشتر گردشگری و ایجاد اشتغال در جزایر هرمزگان باید توسعه سکونت در این جزایر مد نظر باشد و برای این امر مهم، مطالعات مورد نیاز انجام شود.

شماره خبر : ١٨٦٤١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.