دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > دولت توجه ویژه‌ای به تامین آب شرب در هرمزگان دارد/پیگیری تسریع در آبرسانی به روستاهای جزیره قشم/انجام سرمایه گذاری برای احداث آب شیرین کن های جدید در هرمزگان/صرفه جویی در مصرف آب باید همواره مد نظر باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٢٧

تاریخ:1398/05/09


دکتر همتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع آب در هرمزگان:
دولت توجه ویژه‌ای به تامین آب شرب در هرمزگان دارد/پیگیری تسریع در آبرسانی به روستاهای جزیره قشم/انجام سرمایه گذاری برای احداث آب شیرین کن های جدید در هرمزگان/صرفه جویی در مصرف آب باید همواره مد نظر باشد

استاندار هرمزگان گفت: دولت توجه ویژه‌ای نسبت به تامین آب شرب و کشاورزی در استان هرمزگان دارد که احداث آب شیرین کن های ۱۰۰ هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی در بندرعباس از جمله اقدامات در این حوزه برای تامین آب شرب در این استان می باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع آب در هرمزگان با محوریت جزیره قشم، عنوان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی که از سال های قبل در استان وجود داشته و پراکندگی روستاهای استان، مسائلی در حوزه تامین آب وجود داشته اما در این دولت، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای تامین آب در هرمزگان صورت گرفته و شرایط نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود در زمینه تأمین آب در جزیره قشم پس از بازدید هیأتی از وزارت نیرو از این جزیره، تصمیماتی در راستای تسریع در رفع مشکلات آبرسانی در این جزیره اتخاذ شد.

استاندار هرمزگان افزود: بر این اساس برنامه عملیاتی طی یک هفته تدوین و از ظرفیت هایی همچون آب شیرین کن مپنا و با افزایش ظرفیت دیگر آب شیرین کن ها به سرعت آبرسانی به روستاهای جزیره قشم انجام می شود.

وی گفت: برای دیگر نقاط استان نیز از جمله شهر بندرعباس برنامه‌های خوبی در دست اقدام است و با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی آب شیرین کن های جدید در نوار ساحلی برای آبرسانی به شهرها و روستاهای استان ایجاد می شود.

همتی خاطرنشان کرد: توسعه و نوسازی و تکمیل خطوط انتقال آب و رفع مشکلات قطعات آب شیرین کن ها از دیگر مواردی است که مورد پیگیری قرار می گیرد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: دولت توجه ویژه‌ای نسبت به تامین آب شرب و کشاورزی در استان هرمزگان دارد که احداث آب شیرین کن های ۱۰۰ هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی در بندرعباس از جمله اقدامات در این حوزه برای تامین آب شرب در این استان می باشد.

همتی تصریح کرد: در کنار این اقدامات از مردم شریف و بزرگوار استان، می‌خواهیم همچون گذشته در مصرف آب صرفه جویی داشته باشند، تا بتوانیم بدون مشکل فصل گرم سال را پشت سر بگذاریم.

شماره خبر : ١٨٦٢٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.