يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن هرمزگان با استفاده از جدیدترین دانش و تکنولوژی/بیش از ۷۰ درصد مطالعات اکتشاف پهنه های معدنی در سه منطقه کوشا احمدی، بشاگرد و فین انجام شده است/لزوم صنعتی شدن معادن گچ در هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٢٦

تاریخ:1398/05/09


استاندار هرمزگان در شورای معادن استان مطرح کرد:
برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن هرمزگان با استفاده از جدیدترین دانش و تکنولوژی/بیش از ۷۰ درصد مطالعات اکتشاف پهنه های معدنی در سه منطقه کوشا احمدی، بشاگرد و فین انجام شده است/لزوم صنعتی شدن معادن گچ در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به زمینه‌های همکاری خوبی که با سازمان زمین شناسی در هرمزگان وجود دارد، به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با این سازمان در راستای انجام مطالعات بیشتر و برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن استان هستیم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای معادن استان هرمزگان که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی کشور برگزار شد، عنوان کرد: مطالعات خوبی در حوزه جزایر، بستر دریا، سواحل و سرزمین اصلی استان هرمزگان توسط سازمان زمین شناسی کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: با تکمیل این مطالعات ظرفیت‌های بیشتری برای توسعه اشتغال، تولید و تکمیل زنجیره ها در هرمزگان شناسایی می شود.

استاندار هرمزگان افزود: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان زمین شناسی کشور داشتیم، انجام مطالعات اکتشاف پهنه های معدنی در سه منطقه کوشا احمدی، بشاگرد و فین و باغات در هرمزگان توسط این سازمان در حال انجام است و تا کنون بیش از ۷۰ درصد آن انجام شده است.

همتی تصریح کرد: تا زمان تکمیل مطالعات پهنه های معدنی بزرگ و متوسط در هرمزگان، باید به دنبال بهره برداری از معادن مقیاس کوچک استان با استفاده از دانش و تکنولوژی روز و مدل های اقتصادی مناسب برای ایجاد اشتغال باشیم.

وی گفت: همچنین مطالعات ایجاد ژئوپارک در جزایر هرمز و لارک نیز در حال انجام است و ایجاد ژئوپارک می‌تواند برای جذب بیشتر گردشگر در این جزایر بسیار موثر باشد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در حوزه معادن گچ نیز ظرفیت عظیمی در هرمزگان وجود دارد که باید به دنبال استفاده از جدیدترین دانش و تکنولوژی برای صنعتی شدن معادن گچ در هرمزگان باشیم.

همتی اظهار داشت: با توجه به زمینه‌های همکاری خوبی که با سازمان زمین شناسی در هرمزگان وجود دارد، به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با این سازمان در راستای انجام مطالعات بیشتر و برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن استان هستیم.

شماره خبر : ١٨٦٢٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.