يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > نوسازی دو هزار هکتار باغات نارنگی در منطقه سیاهو با دستور استاندار هرمزگان در اولویت قرار گرفت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٠٨

تاریخ:1398/05/08


در نشست استاندار هرمزگان با جمعی از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای دهستان سیاهو انجام شد؛
نوسازی دو هزار هکتار باغات نارنگی در منطقه سیاهو با دستور استاندار هرمزگان در اولویت قرار گرفت

استاندار هرمزگان گفت: نوسازی دو هزار هکتار باغات نارنگی در منطقه سیاهو به صورت ویژه در دستور کار و در اولویت قرار می‌گیرد تا این کار با جدیت پیگیری شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با جمعی از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای دهستان سیاهو، با اشاره به ظرفیت های متعدد به ویژه در حوزه کشاورزی و باغداری در این منطقه، عنوان کرد: نارنگی سیاهو برند و هویت کشاورزی استان هرمزگان محسوب می شود و باید برای توسعه تولید این محصول تلاش بیشتری انجام دهیم.

وی ادامه داد: نوسازی دو هزار هکتار باغات نارنگی در منطقه سیاهو به صورت ویژه در دستور کار و در اولویت قرار می‌گیرد تا این کار با جدیت پیگیری شود.

استاندار هرمزگان افزود: باید از مشارکت مردم در راستای نوسازی باغات نارنگی در این منطقه استفاده کنیم.

همتی تصریح کرد: از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه باغداری در منطقه سیاهو کمک های لازم انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات برای منطقه سیاهو مهار روان آب ها برای کمک به کشاورزی و باغداری در این منطقه خواهد بود.

استاندار هرمزگان همچنین به درخواست مطرح شده برای ارتقای دهستان سیاهو به بخش اشاره کرد و افزود: برای این موضوع نیز طرحی تدوین و از طریق وزارت کشور پیگیری خواهد شد.


شماره خبر : ١٨٦٠٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.