دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اصلاح محلات آسیب پذیر استان باید در اولویت کاری دستگاه های متولی قرار گیرد/مشارکت مردمی نقش موثری در اصلاح ناهنجاری های اجتماعی دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٠٦

تاریخ:1398/05/08


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
اصلاح محلات آسیب پذیر استان باید در اولویت کاری دستگاه های متولی قرار گیرد/مشارکت مردمی نقش موثری در اصلاح ناهنجاری های اجتماعی دارد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر اصلاح محلات آسیب پذیر استان تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی باید اصلاح این محلات را در اولویت کاری خود قرار و برای هر محله مطالعات دقیق و لازم را انجام دهند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در جلسه نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان هرمزگان، افزود: مردم باید در زمینه اصلاح محلات آسیب پذیر مشارکت پررنگی داشته باشند زیرا معضلات تنها مختص یک محله و منطقه از شهر نیست چرا که در صورت عدم توجه و درمان ، برخی از معضلات گریبان گیر تمامی شهر خواهد شد‌.

میرزاد تصریح کرد: با توجه به اینکه اصلاح محلات آسیب پذیر پروسه زمانبری است، افزود: با توجه به اینکه اصلاح این چنین محلات نیازمند کار گروهی، میدانی و زمان بر است، باید دانست که اصلاح حتی یک محله نیز گامی بلند در این عرصه خواهد بود.

وی بر استفاده از تجارب دیگر استان های کشور تاکید کرد و گفت: باید در زمینه اصلاح محلات علاوه بر کار کارشناسی ، از تجارب موفق سایر استان ها استفاد کرد تا بتوان موفقیت حداکثری در این عرصه را به همراه داشت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: تلاش برای کاهش معضلات اجتماعی موجب مصونیت افراد جامعه خواهد شد و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه موجب مصونیت افراد در برابر معضلات اجتماعی همچون اعتیاد و ... خواهد شد.

وی بر بازدید از محلات آسیب پذیر تاکید کرد و گفت: باید تیم های مختلف متشکل از دستگاه های اجرایی و نظارتی متولی حوزه اجتماعی از محلات آسیب پذیر در ساعات مختلف شبانه روز بازدید کنند و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی اینگونه محلات قرار گیرند.

گفتنی است؛ در این جلسه چهار طرح در قالب موسسه خیریه و سازمان مردم نهاد (در حوزه آسیب های اجتماعی) به منظور ارائه مجوز و صدور پروانه تاسیس مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با صدور پروانه تاسیس هر چهار طرح موافقت به عمل آمد.

شماره خبر : ١٨٦٠٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.