دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > زیرساخت های لازم در بنادر جدید هرمزگان مستقر شود/ دریافت مجوز فعالیت مرزهای رسمی جدید در هرمزگان اقدامی بی سابقه بود / فعالیت مرز های جدید بندری معیشت مردم این مناطق را متحول می کند/ توسعه بنادر کوچک سیاست راهبردی استاندار هرمزگان برای توسعه استان است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٦١٣

تاریخ:1398/03/05


سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
زیرساخت های لازم در بنادر جدید هرمزگان مستقر شود/ دریافت مجوز فعالیت مرزهای رسمی جدید در هرمزگان اقدامی بی سابقه بود / فعالیت مرز های جدید بندری معیشت مردم این مناطق را متحول می کند/ توسعه بنادر کوچک سیاست راهبردی استاندار هرمزگان برای توسعه استان است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی ذیربط نسبت به استقرار زیرساخت های لازم در بنادر جدید استان جهت آغاز فعالیت های تجاری و اقتصادی در این مناطق در اسرع وقت اقدام نمایند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در کارگروه ویژه مرز استان هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه مناطق مرزی استان خاطرنشان کرد: با توجه به نقشی که توسعه فعالیت های بندری و گمرکی در توسعه مناطق مرزی و بهبود معیشت و زندگی مردم این مناطق دارد دکتر همتی استاندار محترم استان از بدو تصدی مسئولیت تاکنون به صورت ویژه دریافت  مجوز فعالیت مرز های جدید بندری را در مناطق مختلف استان برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی در این مناطق در دستور کار قرار داد که با موفقیت های چشمگیری و بی سابقه برای استان همراه بود.

وی در همین رابطه تصریح کرد: با پیگیری های مجدانه استاندار محترم استان مجوز فعالیت چندین مرز رسمی بندری در مناطق مختلف استان نظیر شهرستان های جاسک، میناب ،پارسیان، بندرعباس و ابوموسی  از وزارت کشور دریافت گردید که با فعالیت رسمی این مرزهای جدید بندری شاهد رونق بیش از پیش فعالیت های تجاری و اقتصادی  در این مناطق خواهیم بود که  در بهبود معیشت مردم این مناطق تاثیر بسزایی خواهد داشت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر استقرار زیرساخت ها در مرز های جدید بندری استان، اظهار داشت: با توجه به موافقت نمایندگان وزارتخانه های ذیربط نسبت به صدور فعالیت مرز های جدید بندری در مناطق مختلف  هرمزگان دستگاه های اجرایی نسبت به استقراز زیرساخت های مورد نیاز در بنادر جدید نظیر زیرساخت های گمرکی ، بندری و مرزبانی اقدام نمایند.

حیدری خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور نباید تمرکز فعالیت ها تنها بر بنادر بزرگ باشد و باید به سمت توسعه بندرهای کوچک حرکت نمود  که این امر نقش بسزایی در توسعه سایر مناطق مرزی استان، ایجاد اشتغال ، تمرکز زدایی  و پدافند غیرعامل دارد.

وی گفت: توسعه بنادر کوچک از سیاست ها و راهبرد های دکتر همتی استاندار محترم استان است و جایگاه  بندری هرمزگان منوط به یکی دو نقطه نیست و باید از فرصت نگاه ویژه استاندار استان برای توسعه سایر مناطق استان نهایت بهره  را برد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: دریافت مجوز فعالیت مرز های جدید در مناطق مختلف استان در تاریخ هرمزگان بی سابقه بوده است و در این راه از همه ظرفیت ها بهره گرفته شد که با دستاورد های خوبی برای  استان همراه بود.

حیدری تصریح کرد: برای دریافت مجوز فعالیت مرز های جدید تلاش های بسیاری صورت پذیرفت و وقت زیادی صرف گردید و باید با بسیج امکانات و استقرار امکانات در مرزهای جدید زمینه فعالیت های بندری، تجاری و اقتصادی در این مناطق فراهم گردد.

وی گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان، گمرک استان، سازمان صنعت معدن و تجارت و سایر دستگاه های ذیربط با همکاری فرمانداران زمینه فعالیت مرز های رسمی جدید را  با استقرار امکانات و زیرساخت ها در استان فراهم نمایند.

شماره خبر : ١٧٦١٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.