دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > درآمد حاصل از یک در هزار فروش محصولات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی طبق قانون باید برای جبران خسارت های وارد شده به محیط زیست و پیشگیری و رفع آلایندگی ها هزینه شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٦٠٩

تاریخ:1398/03/05


استاندار هرمزگان در کمیسیون اجرای بند د ماده ۴۵ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین:
درآمد حاصل از یک در هزار فروش محصولات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی طبق قانون باید برای جبران خسارت های وارد شده به محیط زیست و پیشگیری و رفع آلایندگی ها هزینه شود

استاندار هرمزگان بر لزوم اجرای قانون هزینه کرد درآمد حاصل از یک در هزار فروش محصولات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی برای جبران خسارت های وارد شده به محیط زیست و پیشگیری و رفع آلایندگی ها تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کمیسیون اجرای بند د ماده ۴۵ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین، عنوان کرد: بر اساس این ماده قانونی باید درآمد حاصل از یک در هزار فروش محصولات تولیدی شامل کالاها و خدمات کارخانجات، واحد های صنعتی، معدنی و کارگاه ها برای جبران خسارت های وارده به محیط زیست، اخذ و هزینه شود.

وی ادامه داد: واحدهای مشمول این قانون با تشخیص سازمان محیط زیست تعیین و مبالغ دریافتی در راستای پیشگیری و جبران خسارت ها و زیان های زیست محیطی که دامنه وسیعی را شامل می شود، هزینه خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان باید لیست واحدهای مشمول این قانون را به اداره کل امور مالیاتی اعلام تا ارقام مورد نظر هر کدام از آنها مشخص و به این واحدها اعلام شود.

همتی بیان داشت: باید در راستای محاسبه و اخذ مبلغ حاصل از یک در هزار فروش واحدهای مشمول طی سال‌های ۹۴ تا کنون که این قانون به اجرا در نیامده، اقدام شود.

وی گفت: تمامی مدیران واحدهای صنعتی، معدنی تولیدی و خدماتی مشمول این قانون به مکاتبات اداره کل حفاظت محیط زیست استان در اسرع وقت پاسخ و اقدام لازم را جهت اجرای این قانون انجام دهند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با اجرای این قانون می توان اقدامات مناسبی را در راستای رفع آلایندگی ها و کمک و تقویت به حفاظت از محیط زیست و جبران زیان ها و خسارت های ناشی از آلودگی های زیست محیطی، انجام داد.

شماره خبر : ١٧٦٠٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.