دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > رشد و تعالی و تحول اساسی در کشور به دست معلمان رقم می خورد/بیش از ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاه های اقتصادی در هرمزگان ساخته می شود/سالانه هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان جهت تربیت معلمان بومی جذب می شوند/نیازمند ترویج و نهادینه سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی هستیم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٦٣١٥

تاریخ:1398/02/18


استاندار هرمزگان در آیین بزرگداشت هفته مقام معلم در استان:
رشد و تعالی و تحول اساسی در کشور به دست معلمان رقم می خورد/بیش از ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاه های اقتصادی در هرمزگان ساخته می شود/سالانه هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان جهت تربیت معلمان بومی جذب می شوند/نیازمند ترویج و نهادینه سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی هستیم

استاندار هرمزگان گفت: رشد و تعالی و تحول اساسی در کشور به دست معلمان رقم می خورد و تلاش معلمان موجب یک سرمایه گذاری پایدار برای کشور است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین بزرگداشت هفته مقام معلم در استان هرمزگان، عنوان کرد: نامگذاری ایام شهادت آیت الله شهید استاد مرتضی مطهری به عنوان هفته بزرگداشت مقام معلم، یک اقدام مهم در راستای مطرح نمودن خدمات و آثار نیک اقدامات معلمین در جامعه است تا افکار عمومی بیشتر با تلاش های این مجموعه آشنا شود.

وی با اشاره به تاثیر و جایگاه بسیار مهم معلمان در راستای تربیت نسل آینده ساز ایران اسلامی، افزود: معلمان تلاش می کنند تا نیروی انسانی متعهد، با اخلاق و قانون‌مدار برای آینده کشور تعلیم و تربیت یابد تا جامعه روز به روز در مسیر تعالی بیشتر قرار گیرد.

استاندار هرمزگان جایگاه معلم را بسیار خاص و ویژه دانست و بیان داشت: این قشر همواره باید مورد احترام و تکریم همه در جامعه قرار گیرد.

همتی تصریح کرد: معلمین از اقشار معتمد مردم می باشند و مردم به این مجموعه اعتماد دارند و معلمان را بسیار محترم و بزرگوار می دانند.

وی گفت: رشد و تعالی و تحول اساسی در کشور به دست معلمان رقم می خورد و تلاش معلمان موجب یک سرمایه گذاری پایدار برای کشور است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تلاش معلمان برای تربیت نیروی انسانی ماهر موجب موفقیت جامعه و کشور می‌شود و این تلاش بسیار ستودنی است.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام یک اقدام بی نظیر در راستای ساخت مدارس جدید در هرمزگان، اظهار داشت: در این راستا طبق توافقی که با بنگاه‌های اقتصادی فعال در هرمزگان صورت گرفته بیش از ۱۰۰ مدرسه توسط این بنگاه ها تا مهرماه سال آینده در استان هرمزگان ساخته می شود و بر اساس مذاکراتی که با وزارت آموزش و پرورش نیز داشته‌ایم، قرار است سازمان نوسازی مدارس هم به همین تعداد مدرسه جدید در هرمزگان بسازد که این اقدام بی نظیر است.

همتی بیان داشت: در حوزه حمایت از پژوهش های دانش آموزی نیز آمادگی کامل برای کمک و اختصاص اعتبار و حتی تشکیل صندوق حمایت از این پژوهش ها را داریم.

وی با اشاره به هدف گذاری صورت گرفته برای تربیت معلمان بومی در هرمزگان، عنوان کرد: بر این اساس سالانه هزار نفر دانشجوی بومی در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان جهت تربیت معلمان بومی در این استان جذب می شوند و برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این کار نیز اقدامات لازم را از جمله در حوزه ساخت خوابگاه انجام می دهیم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: طبق برنامه ریزی هایی که سال گذشته صورت گرفت رتبه میزان قبولی دانش آموزان هرمزگانی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها ارتقا یافت و برای سال جاری نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی را جهت کمک به دانش‌آموزان انجام داده‌ایم و نقش معلمان نیز در این راستا بسیار مهم و تاثیرگذار است.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود به سالگرد خروج آمریکا از برجام اشاره کرده و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با مذاکره و انجام توافق و همچنین پایبند بودن به توافق برجام حجت را در داخل و خارج بر همگان تمام کرد، اما آمریکا به توافق صورت گرفته پایبند نبود.

استاندار هرمزگان گفت: در سالگرد خروج آمریکا از برجام، شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رئیس جمهور تشکیل و مصوبات آن به تایید مقام معظم رهبری می رسد، در راستای حفاظت از منافع ملی دو تصمیم مهم توقف فروش اورانیوم غنی سازی شده و همچنین توقف فروش آب سنگین جمهوری اسلامی ایران را اعلام نمود که این امر یک اقدام پخته و بر گرفته از اراده ملی مردم ما می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر اروپایی‌ها و سایر کشورهای حاضر در مذاکرات با ایران باز هم به تعهدات خود پایبند نباشد ایران اسلامی ۶۰ روز دیگر نیز اقدامات جدیدی را اعلام خواهد کرد.

استاندار هرمزگان یادآور شد: سال ۹۸ سال خاصی برای کشور ما محسوب می شود که باید با قدرت و تمام توان در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد کار و تلاش کنیم.

استاندار هرمزگان بر لزوم تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در عرصه مقابله با دشمن در حوزه اقتصاد نیازمند ترویج و نهادینه سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی هستیم که معلمان می توانند در این زمینه بسیار نقش آفرین باشند تا در سال جاری به موفقیت‌های بزرگی برسیم.

شماره خبر : ١٦٣١٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.