چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > استان هرمزگان به لحاظ زيرساختي بايد تقويت شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٤٦٣

تاریخ:1397/06/31


رئیس مجلس شورای اسلامی:
استان هرمزگان به لحاظ زيرساختي بايد تقويت شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سمت گیری و جانمایی کشور به سمت استان های ساحلی است که باید از نظر زیرساختی توجهات بیشتری نسبت به آن ها صورت گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی لاریجانی در مراسم افتتاح سامانه راداری فرودگاه بین المللی بندرعباس، اظهار داشت: آنگونه که گفته شد، نشان می دهد بخشی از تسلط اطلاعاتی که برای امنیت پروازی نیاز داشتیم، حاصل شد و با توجه به برد رادار ظرفیت خوبی برای استان و کشور ایجاد شده است و باید به مهندسان داخلی خسته نباشید گفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از فرصت به دست آمده به منظور به روز آفرینی تاسیسات هوایی استفاده شد، گفت: بخش آنتن این رادار توسط شرکت های دانش بنیان ساخته شده است، بنابراین باید به بخش هوایی کشور توجه بیشتری شود و در خریدهای خارجی و در حمایت از مهندسان داخلی شرایط کشور به گونه ای است که باید به بخش داخلی بهای بیشتری داده شود تا نیاز کشور تامین شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه در قانون برنامه به بخش هوایی توجه شده است اما به دلیل تحریم ها روش ما برای رسیدن به هدف ها باید تغییر کند، ادامه داد: ثقل مهمی از صنایع کشور در استان هرمزگان قرار داد و در آینده مسیر زیستگاهی کشور به همین سمت است.

وی ادامه داد: سمت گیری و جانمایی کشور به سمت استان های ساحلی است که باید از نظر زیرساختی توجهات بیشتری نسبت به آن ها صورت گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کرد، گفت: از همه شرایط باید استفاده کنیم، گاهی برخی افراد در حکومت در شرایط سخت حالت یاس و ناامیدی پیدا می کنند که این نوع حکمرانی صحیح نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید شرایط را به فرصت تبدیل کنیم، اضافه کرد: تحریم ها لرزه اقتصادی ایجاد می کنند اما اگر درست به آن ها نگاه کنیم می توانیم ظرفیت های کشور را احیا کنیم، این موضوع نیازمند مدیرانی است که مجاهدانه تلاش کنند، ملت ایران ملتی صبور و هوشیار هستند و ظرفیت های نهفته بسیار زیادی دارند.

دکتر لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: با همگرایی و همفکری و استفاده از همفکران می توان شرایط آینده را بهتر از امروز رقم زد.

شماره خبر : ١٠٤٦٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.