چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > گزارش میزان خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی و زلزله اخیر غرب هرمزگان جهت تصویب اعتبارات جبران خسارت به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه شد/پیگیری تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت سیل در هرمزگان/تشکیل کمیته‌ای برای تسریع در احداث سه هزار واحد مسکونی برای اقشار محروم در روستاهای هرمزگان/فرهنگ بیمه باید ترویج و توسعه یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٨٣٤
تاریخ:شنبه ٤ بهمن ١٣٩٩

دکتر همتی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان:
گزارش میزان خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی و زلزله اخیر غرب هرمزگان جهت تصویب اعتبارات جبران خسارت به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه شد/پیگیری تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت سیل در هرمزگان/تشکیل کمیته‌ای برای تسریع در احداث سه هزار واحد مسکونی برای اقشار محروم در روستاهای هرمزگان/فرهنگ بیمه باید ترویج و توسعه یابد

استاندار هرمزگان از ارائه گزارش میزان خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی و زلزله اخیر غرب هرمزگان جهت تصویب اعتبارات جبران خسارت به سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه اعتبارات بخشی از مصوبات سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرستان‌های جاسک و بشاگرد در شرق هرمزگان تخصیص و ابلاغ شد، عنوان کرد: برای اجرای دیگر مصوبات این سفر از جمله تفاهم‌نامه احداث سه هزار واحد مسکونی برای اقشار محروم در روستاهای هرمزگان، پیگیری‌ها در حال انجام است تا این واحدها تا خرداد ماه سال آینده ساخته شود.
 
وی ادامه داد: در این راستا کمیته‌ای تشکیل خواهد شد و طبق سهمیه روستاهای هر شهرستان، سریعاً زمین مورد نیاز تأمین و مجری ساخت مشخص می‌شود.
 
استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به خسارت‌های ناشی از سیل سال گذشته در هرمزگان، افزود: سیل سال گذشته خسارت‌هایی را به زیرساخت ها در شرق و غرب استان از جمله به جاده های اصلی، شبکه آب و برق و منازل مردم وارد کرد که مقرر شد برای جبران این خسارت ها، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به استان کمک شود که پیگیر تخصیص آن هستیم.
 
همتی با اشاره به خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی در هرمزگان، تصریح کرد: میزان این خسارت ها طبق ارزیابی صورت گرفته در استان، ۲۴۰ میلیارد تومان بود که به سازمان مدیریت بحران کشور گزارش شد تا تخصیص اعتبارات برای جبران آن در هیأت دولت تصویب و ابلاغ شود.
 
وی خواستار ترویج و توسعه فرهنگ بیمه در استان شد و بیان داشت: فعالان در مشاغل مختلف از جمله کشاورزان می‌توانند با بیمه مزرعه و گلخانه خود در صورت بروز هر نوع خسارت، سریعاً مبلغ خسارت را از سوی بیمه دریافت کنند و در این صورت دغدغه‌های آنان نیز کاهش خواهد یافت و همه باید تلاش کنیم که فرهنگ بیمه در استان ارتقاء یابد.
 
استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به برآورد خسارت زلزله پنج و نیم ریشتری اخیر در غرب هرمزگان، خاطرنشان کرد: گزارش خسارت این زلزله که بالغ بر  ۵۰ میلیارد تومان بود، به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه شد تا کمک های لازم برای جبران این خسارت، تصویب و به استان پرداخت شود.
 
همتی همچنین از تصویب اجرای سه پروژه گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جزیره هرمز در این نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد.
 
وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی و توسعه‌ای در شهرستان بشاگرد و منطقه کوشا احمدی در شهرستان حاجی‌آباد نیز به تصویب رسید.

شماره خبر : ٢٣٨٣٤
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/13

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.