چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > کشاورزی شهرستان میناب با سیاست‌گذاری تامین آب شرب از طریق آب شیرین کن ها و استفاده از آب سدها برای کشاورزی رونق یافته است/احداث شش سد جدید در هرمزگان با هدف مهار آب و اشتغال‌زایی برای مردم در روستاها آغاز می‌شود/لزوم تقویت بودجه طرح‌های آبخیزداری/ردیف بودجه ویژه برای حمایت از طرح های پرورش ماهی و میگو اختصاص یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٨١٦
تاریخ:جمعه ٣ بهمن ١٣٩٩

استاندار هرمزگان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:
کشاورزی شهرستان میناب با سیاست‌گذاری تامین آب شرب از طریق آب شیرین کن ها و استفاده از آب سدها برای کشاورزی رونق یافته است/احداث شش سد جدید در هرمزگان با هدف مهار آب و اشتغال‌زایی برای مردم در روستاها آغاز می‌شود/لزوم تقویت بودجه طرح‌های آبخیزداری/ردیف بودجه ویژه برای حمایت از طرح های پرورش ماهی و میگو اختصاص یابد

استاندار هرمزگان گفت: با تامین آب شرب شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر به صورت پایدار از طریق آب شیرین کن ها، آب سدهای شهرستان میناب برای شرب و رونق کشاورزی در این منطقه مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، میزان تولید محصولات در بخش کشاورزی و صنعت و همچنین صادرات محصولات تولیدی در استان هرمزگان در سال جاری افزایش یافته است.
 
وی خواستار سیاست‌گذاری تامین آب شرب مناطق ساحلی از طریق آب شیرین کن ها شد و افزود: در استان هرمزگان با تلاش گسترده، آب شیرین کن ها برای تامین آب شرب وارد مدار شده‌اند.
 
استاندار هرمزگان ادامه داد: با تامین آب شرب شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر به صورت پایدار از طریق آب شیرین کن ها، آب سدهای شهرستان میناب برای شرب و رونق کشاورزی در این منطقه مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
 
همتی با اشاره به انجام مطالعه احداث شش سد جدید در هرمزگان، تصریح کرد: با ساخت و بهره‌برداری از این سدها می‌توانیم سطح بیشتری از اراضی کشاورزی در هرمزگان را فعال کنیم که موجب افزایش اشتغال و تثبیت جمعیت به ویژه در مناطق روستایی خواهد شد.
 
وی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۴۵ درصد مردم هرمزگان در روستاها زندگی می‌کنند، باید شرایط و اشتغال مناسب را برای آنان ایجاد کنیم و به همین منظور از ردیف بودجه توسعه سواحل مکران و توازن منطقه‌ای، احداث سدهای جدید در هرمزگان در راستای مهار آب و توسعه اشتغال‌زایی از طریق کشاورزی آغاز خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان خواستار توجه ویژه و تقویت بودجه طرح‌های آبخیزداری شد و خاطرنشان کرد: اجرای این طرح ها موجب رضایتمندی مردم و استفاده از آن‌ها در بخش‌های مختلف شده است که باید این امر در کمیسیون کشاورزی نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
همتی، شیلات را یکی دیگر از استعداد های مهم هرمزگان برشمرد و بیان داشت: تقاضای بسیاری برای سرمایه گذاری در زمینه پرورش میگو در هرمزگان وجود دارد که یکی از بزرگترین آنها سایت جدید هشت هزار هکتاری در شهرستان بندرلنگه است که برای فعال شدن آن به طور جدی پیگیر هستیم و چرخه بزرگی از اشتغال از طریق این سایت پرورش میگو ایجاد خواهد شد.
 
وی بر لزوم اختصاص ردیف بودجه ویژه برای حمایت از طرح های پرورش ماهی و میگو تاکید کرد و اظهار داشت: باید به استعدادهای موجود در دریا توجه داشته باشیم و هرچه بیشتر از اقتصاد دریا محور حمایت کنیم.
 
استاندار هرمزگان، توسعه کشت گلخانه‌ای را یکی دیگر از اقدامات مهم در این استان برشمرد و افزود: صنعت گلخانه‌ای نیز باید به طور جدی مورد حمایت قرار گیرد.

شماره خبر : ٢٣٨١٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/13

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.