پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > روحیه حمایت از تولید، صادرات و سرمایه گذاری باید نهادینه شود/ضرورت شناسایی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٦٦٧

تاریخ:يکشنبه ٢١ دی ١٣٩٩


دکتر همتی در آیین معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان:
روحیه حمایت از تولید، صادرات و سرمایه گذاری باید نهادینه شود/ضرورت شناسایی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان

استاندار هرمزگان، قدرت هماهنگی با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی را از ملزومات مدیریت اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان عنوان کرد و گفت: شناسایی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و حمايت از سرمايه گذاران و نظارت بر تصميمات دستگاه ها در این خصوص، می تواند به رونق معیشت واشتغال مردم استان بیانجامد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان با بیان اینکه بکارگیری همه ابزارهای لازم مدیریتی و تعامل با سایر دستگاه های حاکمیتی می تواند به‌عنوان یک استراتژی مهم در دستور کار مدیر جدید این مجموعه قرار بگیرد، اظهار داشت: این رویه می تواند از  به‌وجود آمدن چالش های بعدی پیشگیری و در شرایط تحریم های ظالمانه و سخت، به بخش تولید و اقتصاد کمک کند.
 
وی با اشاره به وظایف چندوجهی مدیران، افزود: یک بخش از کار مدیران، مدیریت درون سازمانی است و نقش مهم تر آنان ایجاد روحیه و فضای سالم برای حمایت از تولید، صادرات و سرمایه گذاری های جدید است که باید به همه ارکان اداری آن مجموعه تسری پیدا کند.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه رونق و جهش تولید امروز به‌عنوان مسئله اصلی کشور  مطرح است، گفت: اگرچه موفقیت های زیادی در این بخش به‌دست آورده ایم اما دشمن در این زمینه به دنبال استفاده از همه ابزارهای لازم برای ضربه به اقتصاد کشور است که می توان با پشتیبانی و مدیریت درست، دشمن را در رسیدن به این اهداف شکست داد.
 
وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی با مجموعه استانداری، تصریح کرد: زمانی می توان ارزیابی دقیق  و درستی از عملکرد یک دستگاه داشت که تمام ظرفیت های آن مجموعه در اختیار  مجموعه استانداری و نماینده عالی دولت قرار بگیرد و بتوان از این ظرفیت برای ارائه خدمات بیشتر به مردم و نظام  بهره برد.
 
همتی افزود: امروز در شرایط کرونا و جنگ اقتصادی بیش از هر زمان دیگری نیازمند حضور مدیران اگاه و با بصیرت هستیم که تشخیص درستی از موقعیت کشور و شرایط ویژه پیش رو داشته باشد و بتواند با روحیه جهادی اثرات مثبتی بر زندگی مردم بگذارد.
 
نماینده عالی دولت در استان، قدرت هماهنگی با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی را از ملزومات مدیریت اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان عنوان کرد و گفت: شناسایی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و حمايت از سرمايه گذاران خارجی و نظارت بر تصميمات دستگاه ها در این خصوص، می تواند در شرایط جنگ اقتصادی به رونق معیشت و اشتغال مردم استان کمک کند.
 
همتی با اشاره به موقعیت مطلوب استان در حوزه درآمدهای عمومی و مالیاتی، نقش هرمزگان را در اقتصاد ملی و بودجه عمومی مهم عنوان کرد و افزود: پرداخت مالیات واحدهای فعال اقتصادی هرمزگان در  استان، علاوه بر اینکه مطالبه جدی مجموعه حاکمیتی در استان است، خواسته بحق مردم، نخبگان و رسانه ها نیز هست و تمام واحدهای فعال استان باید در همین استان مالیات خود را بپردازند.
 
وی با بیان اینکه هرمزگان ظرفیت و نیروی انسانی لازم را به منظور رتق و فتق امور مربوط به مالیات تمامی واحدهای فعال استان را دارد، اضافه کرد:  هرمزگان ظرفیت های بزرگ و ملی دارد و به همین تناسب باید مأموریت های بزرگتری نیز به استان محول شود.
 
استاندار هرمزگان همچنین ضمن قدردانی از زحمات خسروانی فرد در طول مدت سرپرستی وی در اداره کل امور اقتصاد و دارایی، گفت: در طول مدت تصدی وی در این جایگاه، اقدامات خوبی صورت گرفت و بنا داریم از ظرفیت و توانمندی وی در پست های مدیریتی دیگر استفاده کنیم.
 
در این آیین که با حضور دکتر عسکری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد، دکتر جنتی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور و دکتر توتونچی مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت اقتصاد برگزار شد، از خدمات هدایت اله خسروانی فرد سرپرست پیشین اداره کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان تقدیر و مهدی دسینه با حکم وزیر اقتصاد به عنوان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان معرفی شد.

شماره خبر : ٢٣٦٦٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/08

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.