دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بیش از ۹۸ درصد مناطق شهری و روستایی شهرستان بشاگرد از امکانات ارتباطات تلفن ثابت خانگی و همراه برخوردار هستند/امکانات فناوری اطلاعات و دسترسی به اینترنت در شهرستان بشاگرد در حال توسعه است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٤٦

تاریخ:1399/03/10


دکتر همتی در نشست بررسی وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان بشاگرد:
بیش از ۹۸ درصد مناطق شهری و روستایی شهرستان بشاگرد از امکانات ارتباطات تلفن ثابت خانگی و همراه برخوردار هستند/امکانات فناوری اطلاعات و دسترسی به اینترنت در شهرستان بشاگرد در حال توسعه است

استاندار هرمزگان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد مناطق شهری و روستایی شهرستان بشاگرد از امکانات برقراری ارتباط تلفن ثابت خانگی و همراه برخوردار هستند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان بشاگرد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه، عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد مناطق شهری و روستایی شهرستان بشاگرد از امکانات برقراری ارتباط تلفن ثابت خانگی و همراه برخوردار هستند.
 
وی ادامه داد: ۱۳۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان از جمله این مناطق محسوب می‌شوند که امکانات تلفن همراه و ثابت خانگی در آنها ایجاد شده است.
 
استاندار هرمزگان افزود: برای این کار تعداد ۱۱۰ دکل مخابراتی در شهرستان بشاگرد نصب شده و در این دولت بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات تلفنی در شهرستان بشاگرد هزینه شده است.
 
همتی با اشاره به اقدامات توسعه امکانات فناوری اطلاعات و دسترسی به اینترنت در شهرستان بشاگرد، تصریح کرد: دو شهر سردشت و گوهران و همچنین هفت روستای شهرستان بشاگرد از پوشش کامل اینترنت همراه برخوردار هستند.
 
وی گفت: ۲۲ سایت فناوری اطلاعات در شهرستان بشاگرد وجود دارد که تاکنون از این تعداد پنج سایت در راستای توسعه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات ارتقا یافته و مابقی نیز در دستور اجرا می باشد.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه توسعه ۴۱۸ کیلومتر فیبر نوری در روستاهای این استان با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان، بیان داشت: تاکنون از این رقم، ۲۰۰ کیلومتر توسعه فیبر نوری با اولویت روستاهای سواحل مکران اجرایی شده و مابقی نیز با در حال اجراست.
 
همتی خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی در راستای توسعه شاخص های ارتباطی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در شهرستان بشاگرد به وزارت ارتباطات ارائه می‌شود تا این امکانات با سرعت بیشتری توسعه پیدا کند.

شماره خبر : ٢١٧٤٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.