چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٧٥٥
تاریخ:سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٩


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن ۱۵ مهر ماه روز ملی روستا و عشایر را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
۱۵ مهر ماه با هدف ارج نهادن به روستا و فرهنگ روستایی و عشایری به نام روز ملی روستا و عشایر نام گذاری شده است.
 
روستاها رگ حیات هر کشوری هستند، رگ هایی که خون تولید در آن جاری است و تداوم حیات هر روستا تضمینی برای حیات کل کشور است.
 
سیاست ایجاد تحول در مناطق روستایی با این دیدگاه که بتوان سکونتگاه های روستایی را آن قدر رشد داد که خود به عنوان مراکز جمعیتی مناسب تمایل به مهاجرت را در افراد از بین ببرند، با ایجاد مدل مدیریتی روستایی محقق گردید و رشد و توازن درون زا و جوشش از درون مدلی بود که با تاسیس دهیاری‌های خودکفا ظهور کرد.
 
دولت با سرمایه گذاری وسیع در روستاها به حمایت از روستائیان برخواسته است و زیرساخت ها در بخش‌های روستایی به خوبی توسعه یافته اند و شبکه های اینترنتی در بیشتر روستاها فعال است.
 
بحث تولید و اشتغال روستایی و همچنین گردشگری روستایی بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از روستاهای استان هرمزگان ظرفیت و پتانسیل بالقوه‌ای برای توسعه گردشگری روستایی دارند که حرکت در این مسیر اشتغال و رونق اقتصادی روستاها را به همراه دارد.
 
ما راهی جز توسعه روستا نداریم، زیرا روستا محل تولید انواع محصولات غذایی و غیر غذایی است و در صورت نادیده گرفتن این اصل شکاف عمیقی در  توسعه جامعه پدید خواهد آمد.
 
اینجانب فرارسیدن پانزدهم مهر روز ملی روستا و عشایر را به همه روستائیان و عشایر ایران اسلامی به ویژه در استان هرمزگان، تبریک عرض می نمایم و امیدواریم در آینده نیز شاهد موفقیت های روزافزون روستایی و عشایری در زمینه های گوناگون به ویژه اقتصادی باشیم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٢٧٥٥
انتهای پیام.


خروج